VIRTUAL MOBILITY - KASTAMONU, DZIEŃ DRUGI

 

Dziś odbyliśmy podróż po tureckich muzeach. Najpierw odwiedziliśmy Kastamonu Museum, w którym znajdują się prehistoryczne narzędzia i naczynia.

Później zostaliśmy zaproszeni na wirtualna wycieczkę po …. MUZEUM KAPELUSZY! To jedyne takie miejsce w Turcji - zostało otwarte w 2008 roku i znajduje się w nim ponad 800 eksponatów. Tematyka nawiązuje do Kapeluszowej Rewolucji, która rozpoczęła się w 1925, kiedy jeden z tureckich prezydentów, bohater narodowy, przybył pociągiem do małego miasteczka Kastamonu … w kapeluszu na głowie. Pamiętajmy, że dla Muzułmanów tradycyjne nakrycie głowy jest niezwykle istotne - widok prezydenta w nowoczesnym, nieznanym im wcześniej elemencie ubioru wywołał niemałe poruszenie. Rewolucja jednak rozpoczęła się i Turcy stopniowo zaczęli ubierać się w bardziej nowoczesny sposób.

Po wizycie w muzeach zagraliśmy w Kahoot, dzięki któremu utrwaliliśmy nowe słownictwo.  Następnie każdy z nas stworzył swoje własne wymyślone muzeum. Tak powstało muzeum szczęścia, muzeum miłości, a nawet muzeum krów!

Po wizycie w muzeach zagraliśmy w Kahoot, dzięki któremu utrwaliliśmy nowe słownictwo. Wielkie brawa dla Antka, który zajął pierwsze miejsce w quizie!

Dzisiejsze zadania były ciekawe i zabawne. Do usłyszenia jutro!


Komentarze

Popularne posty